Tel: 0850 450 07 00 Email: info [at] nomateknoloji.com
Türkiye’nin En iyi Bulut Taksi Durak Uygulaması
Eki 16

Türkiye’nin En iyi Bulut Taksi Durak Uygulaması

Günümüzde yaygın olarak kullanılan bir çok taksi çağırma uygulaması mevcutken, farklı bir ihtiyaç noktası yakalayan BizimDurak uygulaması, taksi duraklarına ve sürücülerine yeni bir soluk ve bakış açısı getiriyor.

Uygulama Noma Teknoloji ve Bilişim Hizmetleri’ne ait olup, şirket sahibi Bahadır Tecer tarafından oluşturulmuş. Şirket , kuruluş yılı olan 2014’ten bu yana çeşitli sektörlere teknolojik çözümler üretmekte. Bizim Durak uygulaması ile sadece İstanbul iline değil Türkiye’nin bir çok iline eş zamanlı olarak hizmet sunmakta.

Peki Bizim Durak Nedir ve Neyi Amaçlıyor?

Öncelikli hedef Türkiye’de ki tüm taksi duraklarının ,  günümüz teknolojileriyle buluşup, tüm ihtiyaçlarına yönelik çözüm üretmek. Bunları yaparken de iş akışının, süreçlerin duraklarca kontrol altına alınmasını sağlamak.

Sistem , durakların iş sürecindeki ilk adımı olan yolcu çağrısından başlayıp, yolcunun ödemeyi gerçekleştirmesine kadar olan tüm sürece hizmet ediyor.

Bulut tabanlı olarak verilen bu hizmette, sistem üzerinden alınan çağrılarda yolcu bilgileri girilerek yine sistem üzerinden müsaitliği olan araca yönlendiriliyor. Duraklar bu noktada ister sıradaki araçlarına , ister civardaki müsait durumdaki araçlarına , isterlerse de diğer durakların misafir araçlarına çağrıyı yönlendirebiliyor. Sisteme dahil olan durakların oluşturduğu havuz sayesinde , duraklar yoğun saatlerinde bile müşterilerine araç gönderebiliyorlar.

Sürücüler akıllı telefonlarına yükledikleri BizimDurak uygulamasıyla,  durak yetkililerinin gönderdikleri çağrıyı kabul etmelerinin ardından , sistemde mevcut olan haritalar üzerinden yolcuyu adresinden alıyorlar , müşterinin gideceği yere ulaştırıyorlar.Yani artık yolcular uygulama üzerinden konumlarını işaretlemek zorunda değiller. Durak yetkilileri bu konuyu kendileri çözüyorlar.

Yolculukların tamamı , çağrının gelmesinden , yolculuğun son bulduğu ana kadar durak tarafından anlık olarak takip edilebiliyor.

BizimDurak uygulamasının bir diğer özelliği ise , kendi ekipleri tarafından geliştirilen , gelişmiş BasKonuş. Dünyada ilk kez bir taksi uygulaması içinde çalışan ve sadece BizimDurak’ta bulunan , BasKonuş ile Ios ve Android işletim sistemli telefonlarla sorunsuzca ve kaliteli olarak iletişim kurulabiliyor.

Uygulama yanı sıra, durak yetkililerinin belirlediği bekleme noktalarında, sürücülerin duraklara gitmeden iş alımı için sıraya girmesini, anlık araç takibini, sürücülerin acil durumlarda panik butonuyla yetkili kişilere ulaşmasını ,randevulu yolculukların günü ve saatinde otomatik olarak ilk sıradaki araca yönlendirilmesi gibi bir çok özelliği ile durak ve sürücülere büyük avantajlar sunuyor. Böylelikle duraklar ve sürücüler iş akışı ve mali açıdan tüm ihtiyaçlarını tek bir uygulama üzerinden karşılamış oluyor.

Bizim Durak tüm bu hizmetleri sunarken, VOIP alt yapısında Foniva Telekom ile, ödeme kanallarında ise Param ve Moka ile iş birliği yapmakta. Uygulamada ödeme ayağına gelindiğinde ise Türkiye’de bu alanda ilk olan QR Kod ile ödeme alınması için alt yapılar hazır bulunuyor.

Uygulama , tüm bu teknolojik yenilikleri ve sunduğu bir çok fayda ile başta İstanbul’da 38 durakla birlikte diğer illerin katılımıyla büyümeye devam ediyor. Sektörde adından çokça bahsedilmesi ve bünyesine katılan duraklarla hedeflenen sayıya ulaşılması sürpriz olmayacaktır.